Services

Consultancy Projects (Natural Gas Distribution)

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yetkilendirilen kuruluşumuz Doğalgaz dağıtım projeleri kapsamında müşavirlik hizmeti vermektedir. İGDAŞ İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş. bünyesinde İstanbul Anadolu Yakası Doğalgaz Dağıtım Projesi Müşavirlik hizmetleri, AKSA Gaz Dağıtım A.Ş. bünyesinde Ağrı Doğalgaz Dağıtım Projesi Müşavirlik hizmetleri ve AKSA Gaz Dağıtım A.Ş. bünyesinde Düzce Doğalgaz Dağıtım Projesi Müşavirlik hizmetlerini başarı ile sürdürmekteyiz. Alanında tecrübeli kadromuz ile sektöre yön vermeyi hedeflemektedir.

Personnel Certification

ALKA Belgelendirme, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur. ALKA Belgelendirme, 27.12.2016 tarihinde AB-0122-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 09.05.2017 tarihinde YB-0080 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek İnşaat ve Doğalgaz sektörlerinde yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

Mapping Works

ALKA Enerji; ülke genelinde verdiği hizmetlerle kısa sürede adından söz ettiren firmalar arasına girerek önemli projelere imzasını atmıştır. Harita, fotogrametri, bilgi sistemlerindeki teknolojik gelişme ve yenilikleri yakından takip eden firmamız; önemli projelerinize atılan ”güvenilir imza” olmaya devam edecektir. Doğalgaz dağıtım şirketleri bünyesinde harita alımı projelerini gerçekleştirmektedir. BOTAŞ (Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş.) Karapınar İlçesi Doğalgaz Boru Hattı yapım işi kapsamında kamulaştırma işleri, harita alımı işlerini başarı ile gerçekleştirmiştir. ENERYA Gaz Dağıtım A.Ş. bünyesinde Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Erzincan, Ereğli, Aksaray bölgesi harita alımı işlerini gerçekleştirmektedir.

Infrastructure & Superstructure Activities (Electricity & Natural Gas)

ALKA Enerji, BOTAŞ (Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş.) bünyesinde yüksek basınç iletim hattı projesi ve ülkemizin önde gelen Gaz Dağıtım Şirketleri bünyesinde Gaz Dağıtım projeleri altyapı işleri gerçekleştirmiştir. Projeler Kapsamında yüksek ve orta basınç çelik hat imalatları, Polietilen hat imalatları, servis hattı imalatları, çelik hot-tap operasyonları, test ve devreye alma faaliyetleri, NDT, Hidrostatik ve spool test faaliyetleri, Basınç düşürme istasyonları (RMS) vb. doğalgaz dağıtım faaliyetlerini başarı ile tamamlamaktadır.ALKA Enerji, Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. bünyesinde, Malatya, bölgesinde Elektrik iletim projeleri, AG/OG Yer Altı ve Havai Enerji Nakil Hattı İşleri, Küçük ek tesis yapım projeleri gerçekleştirmiştir.